O firmie

Zespół GEOdesign stanowią osoby, które połączyła pasja do geologii, geotechniki i budownictwa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie zarówno w dziedzinach związanych z geologią jak i z projektowaniem konstrukcji budowlanych. Takie połączenie pozwala nam sprostać każdemu powierzonemu zadaniu. Zdajemy sobie sprawę, że czas to pieniądz, dlatego staramy się wykonywać zlecenia w możliwie krótkim terminie nie tracąc przy tym na jakości. Geologia inżynierska stanowi bardzo istotną część całej inwestycji budowlanej, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Dla nas nie ma utartych schematów.

Grunt to podstawa

Cała konstrukcja obiektu może być zaprojektowana w sposób bezpieczny i zgodny ze sztuką budowlaną, jednak to podłoże gruntowe stanowi dla niej podparcie. W momencie, w którym dojdzie do wyczerpania nośności przez grunt, całość konstrukcji z dużym prawdopodobieństwem również ulegnie uszkodzeniu. W związku z tym niezwykle istotne jest dokładne zbadanie podłoża gruntowego dla zapewnienia bezpieczeństwa całego obiektu. Wykonanie dodatkowych badań geologicznych stanowiących niewielkie koszty w stosunku do kosztów całej inwestycji wydaje się być warte rozważenia. Warto upewnić się, że nasz obiekt spoczywał będzie na bezpiecznych fundamentach.

W gruncie rzeczy

Podłoże gruntowe pod inwestycje to nie tylko grunty spoiste, niespoiste, organiczne…to także finanse, które można w znaczny sposób zoptymalizować wykonując przed rozpoczęciem projektowania dokładne badania geologiczne podłoża. Rzetelne badanie gruntu pozwalają już na etapie projektowania uniknąć kosztów związanych ze skomplikowanymi obliczeniami sposobu posadowienia obiektu, które mogą okazać się zupełnie zbędne. Badania geologiczne to także optymalizacja kosztów na etapie realizacji inwestycji, a także podczas użytkowania obiektu. Spoistość gruntów, współczynnik filtracji czy poziom wód podziemnych ma ogromne znaczenie dla sposobu zabezpieczenia piwnic czy chociażby możliwości skorzystania z przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dowiedz się, na czym stoisz

Nasze usługi świadczymy głównie na terenie województwa dolnośląskiego, w miastach takich jak Wrocław, Jelenia Góra, Lubin, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Lubań. Gotowi jesteśmy jednak obsługiwać w dowolnej lokalizacji. Zachęcamy do wysyłania zapytań poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.

Zasady naszej działalności

  • Fachowość
  • Profesjonalizm
  • Terminowość
  • Rzetelność
  • Indywidualne podejście do każdego zlecenia
  • Przejrzystość